2012 Bahar Sezonu Renkleri

            Pazar akşamı evimde oturmuş O Ses Türkiye izlerken nereden estiyse camdan dışarı bakma gafletinde bulundum ve yine yağan karla göz göze geldim. Hep böyle evde olacak olsam, elime alsam sıcak çikolatamı o yağan karı izlemeye bayılabilirim ama onun dışında üzgünüm ama nefret ediyorum, soğuktan, kardan, yağmurdan. Bir yaz çocuğu olarak zaten kışı, soğuğu sevmem de beklenemez diye düşünüyorum.

Beni ne mutlu edebilir diye düşünürken, bir anda kendimi baharı ve yazı düşünürken buldum. Hep böyle renkli renkli şeyler gözümün önüne geliyordu. Sonra da dedim ki acaba 2012 baharını hangi renklerle karşılayacağız, bu senenin gözde renkleri neler olacak acaba? Sizler için biraz araştırma yaptım ve işte yeni sezonun gözde renkleri...

Poppy (kırmızıyla turuncu arası bir renk, gelincik rengi kısaca=) )


Geranium ( Sardunya rengi)

Pembenin her tonuna bayıldığım için, pastel tonu olan sardunya rengimde favorilerim arasına kısa sürede eklenecektir.Orangeade (Portakal rengi)

Aman diyim bu rengi her önüne gelen giymesin, çünkü gerçekten iddialı bir renk ve bazısına çok yakışırken, bazı insanları gerçekten portakala çevirebiliyor=)Canary (Sarı)

Zaten canlı renkleri çok seviyorum, o yüzden yeni sezonun renkleri arasında favorilerimden biri sarı. Esmer olmamın verdiği avantajı da kullanarak sarıyı iyi taşıyabilirim sanırım=)Grass (Çim yeşili)

Yeşil favori renklerimden bir diğeridir. Aslında ben fıstık yeşilini daha çok severdim fakat son dönemlerde daha pastel yeşilleri sevdiğimi farkettim, çimen yeşili de bunlardan bir tanesi=)Tiffany Blue (Bebek mavisi)Hyacinth(Sümbül rengi)Ink (Mürekkep-lacivert)

Bu rengin asaletine bayılıyorum, ne kadar şık ne kadar da ağır duruyor, siyah yerine kesinlikle mürekkep lacivertini tercih ederim.Honey( Bal rengi)Sandstone ( Kumtaşı rengi)

Asla modası geçmeyen, her renkle kombinlenebilecek, şık bir renk işte bu da=)Ben 2012 bahar sezonu renklerini çok beğendim, ya siz??

Dolaplarda biraz temizlik yapma vakti gelmiş=) Sonrasında da tabii ki alışveriş zamanı...

Pazartesiniz, 2012 bahar sezonundaki renkler gibi capcanlı, hareketli ve sendromsuz geçsin inşallaah=)


Ö.