Yeni Trend: Ombre Tırnaklar


Tırnaklara ve ojelere olan düşkünlüğümü bilmeyen yoktur. Geçenlerde internette dolaşırken keşfettiğim yeni bir uygulamadan bahsetmek istiyorum size de.
Sizde tırnaklarınızda öyle tek düze sıradan renkler kullanmayı sevmiyorsanız, her sürdüğünüz rengin farklı olmasını, tırnaklarınızda festival havası yaratan dizaynları seviyorsanız "Ombre tırnaklar" tam da size göre=)
Ombre manikür, aynı renk skalasından ojelerin, tırnakların her birine ayrı ayrı uygulanmasıyla yapılıyor. Yani tırnaklara bir rengin açıktan koyuya farklı tonları uygulanıyor. İsterseniz bu renk değişimini aynı tırnakta dipten uca doğru yapmanız da mümkün. Ombre tırnakları kullanmayı en çok seven ünlü kesintisiz Lauren Conrad. Lauren Conrad ombre tırnaklarını gerçekten çok güzel kullanıyor, işte birkaç örnekOmbre tırnaklar için kullanacağınız renkler tamamen size kalmış, isterseniz simli ojeler kullanın, isterseniz düz ojeler. Yalnızca Ombre tırnaklarınızın güzel gözükmesini istiyorsanız renk tonlarını iyi seçmeniz gerekiyor, ki bu sayede vermek istediğiniz efekt güzel bir şekilde ortaya çıksın. Size de fikir vermesi açısından aşağıda çok güzel birkaç örneğe yer veriyorum.
Veee tabii ki bende üşenmedim ve birkaç deneme yaptım. Sonuçlar gayet başarılı oldu bence=) Yalnızca tırnaklarınıza uygulama yapmadan önce uygun renklere sahip olup olmadığınızdan emin olun, gerisi çok kolay zaten=) Ben gri ve krem rengi tonlarını denedim. Ojelerde de her markayı kullanabilirsiniz,Pastel, Flormar, Essie, Mavala, Sally Hansen, Golden Rose farketmez.Önemli olan tonları tutturabilmek, olur da 4 renk buldunuz ama 5.yi bir türlü bulamıyorsunuz, o zaman da yapmanız gereken tek şey elinizde olan iki rengin karışımını oluşturup, bir tırnağa da onu uygulamak. Gri uygulamama beyaz tırnakla başlayıp siyah ile bitirdim. Pek de güzel oldu=)
Diğer bir renk denememde krem rengi tonlarıyla oldu. Sanırım bu uygulamayı griden daha çok sevdim=)
Ojelerinizi sürdükten sonra da koruyucuyla birlikte ömrünü uzatabilirsiniz. Böylece hem daha parlak duracaktır hem de biraz daha uzun süre kullanabileceksinizdir.


Ombre tırnakları aynı tırnak üzerinde dipten uca doğru da yapabilirsiniz.


Benim için sırada tabii ki en renkli, en canlı ojelerle bunları yapmak var... Sizde deneyin mutlaka, çevrenizden aldığınız tepkilerin çok güzel olacağına emin olabilirsiniz.Yeni trendlerde buluşmak üzere=)

Ö.