Moda'da "Baykuş" rüzgarı


BAYKUŞ: Uğur mu uğursuzluk mu?

Ben batıl inançlara sahip insanlar kategorisindenim. Öyle her batıl inanca da körü körüne inanmam ama istem dışı inandıklarım da vardır=) 
Bunlardan biri de “baykuşların uğursuzluğu”larıdır. Önceleri hep baykuşların uğursuz olduğunu düşünürken, fanı olduğum Harry Potter’ın o tatlı Hedwig’i ile birlikte biraz değişmeye başladı fikrim.
   Son dönemlerde siz de muhtemelen çevrenizde birçok baykuş figürü görüyorsunuzdur. Pek bir moda oldu “Baykuş” ve bende neredeyse gördüğüm her baykuşu beğendiğimi farkettim. Çevrenizde de iki baykuş fanı arkadaşınız olunca ( onlar kendini biliyor:p ) ister istemez daha da gözünüz alışıyor. Ben de sizlerle beğendiğim baykuş figürlü kolye, küpe, çanta ne varsa paylaşayım istedim. Bazılarına ulaşabileceğiniz adresleri de ayrıca belirttim böylece siz de bu modadan uzak kalmazsınız. Hadi bakalım nerelerde bulabiliriz bu tatlı şeyleri;

MANGO

Beyaz, mavi, turuncu ve siyah olmak üzere 4 rengi olan bu kolye Mango’nun yeni sezon kolyesi ve 29,90 TL. Aşağıdaki linkten de Mango online shop’a giderek satın alabilirsiniz.ACCESORİZE
Accesorize’da bulabileceğiniz kolye ve broş olarak bulabileceğiniz bu baykuşlar hem çok şirin, hem de yumuşacık=)
Kolye:
Broş:

SO CHİC
So Chic’in baykuşlu koleksiyonu baykuş formlu kolyeler, küpeler ve yüzüklerden oluşuyor. Altın kaplama gümüş kolyenin fiyatı 147 TL.


FOREVER 21
Uluslar arası nakliyesi maalesef yok Forever 21’ın ama yine de kolyeler o kadar güzeldi ki paylaşmadan edemedim. Belki İngiltere ya da Amerika’daki arkadaşlarınızdan rica edersiniz onlar size gönderir. Ya da benim gibi alışveriş çılgınları için özel olarak oluşturabileceğiniz hesaplar ile Amerika’da bir adres edinirsiniz oraya postalatırsınız, ordan da doğruca Türkiye adresinize=)Bu müthiş kolye yalnızca 5.80 $


Favori renklerimden biri olan bu magenta kolye de 5.80 $
EBAY:
E-bay’in nimetlerinden yararlanmıyorsanız bu öylesine büyük bir kayıp ki sizin için, benden söylemesi! Hemen bugünden bu eksikliği gidermeye başlamalısınız. Çünkü aşağıda da fotoğrafını bulabileceğiniz bu sevimli baykuş kolyesinin Türkiye’de internette satış fiyatı minimum 19,90 TL’ydi. Gelin görün ki aynı kolyeyi hemen favori sitem e-bay’de aradım ve bilin bakalım noldu? Aynı kolyeyi 1,85 $’a buldum. Evet yanlış okumadınız yalnızca 1,85 $, hem de ücretsiz nakliye=)
1,85 $
Aşağıdaki linkten bu kolyeye ulaşabilirsiniz. 

E-bay alışveriş konusunda bir cennet zaten, arama çubuğuna baykuş yazdığınızda sizi binlerce sonuçla karşılayacaktır.
7,20 $
Bu kolyeye ulaşabileceğiniz link;

2,50 dolar
Bu sevimli mi sevimli küpelere ulaşabileceğiniz adres ise;

1,99 $
Bu retro yüzüğe ulaşabileceğiniz link;


Baykuş figürü yalnızca bijuteri de değil çantalarda da kullanılmış
Bu çanta sizce de çok güzel değil mi? Ben bayıldımmmm. Hem de yalnızca 15 $ gibi bir fiyata sizin oluyor.
http://www.ebay.com/owl tote

Uzun lafın kısası bu kadar güzel baykuş figürlü şeyi görüp de baykuşu sevmemek mümkün mü?? Tabi bir de şu resme bakın derim, baykuşlara aşık olabilirsiniz=)

Ö.