70. Altın Küre Ödülleri

Bugün sabaha karşı gerçekleşen Altın Küre Ödülleri'nde kimler Altın Küre'leri evine götürdü, kim gecenin şıkı, kim rüküşü oldu acaba???

Yalnız bu sene ödül gecesinde maalesef öyle hayran kaldığım hiçbir kıyafet olmadı! Sanki ünlüler anlaşmış da "Bu sene öyle çok da kasmayalım, insanların ağzı açık kalmasın kıyafetlerimiz görünce" demiş gibi şıklıktan uzak kıyafetler vardı. Önceden hangisini beğeneceğimi şaşırır favorimi seçemezdim ama bu Altın Küre'de hiç de öyle bir duygu olmadı...

Gecede kim ne giymiş, buyrun bakalım...

Öncelikle kazananlara yer verelim;

En İyi Erkek Oyuncu, Drama
Daniel Day-Lewis, Lincoln

En İyi Kadın Oyuncu, Drama
Jessica Chastain, Zero Dark Thirty

En İyi Yönetmen
Ben Affleck, Argo

En İyi Aktör, Müzikal veya Komedi
Hugh Jackman, Les Miserables

En İyi Kadın Oyuncu, Müzikal veya Komedi
Jennifer Lawrence, Silver Linings Playbook

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Christoph Waltz, Django Unchained

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Anne Hathaway, Les Miserables

En İyi Yabancı Film
Amour

En İyi Animasyon
Brave

En İyi Senaryo
Quentin Tarantino, Django Unchained

En İyi Müzik
Mychael Danna, Life of Pi

En İyi Şarkı
Skyfall(music and lyrics by Adele and Paul Epworth), "Skyfall."


TELEVİZYON 

Dizi, Drama
Homeland

Dizi, Müzikal veya Komedi
Girls

En İyi Kadın Oyuncu, Drama
Claire Danes, Homeland


En İyi Erkek Oyuncu, Drama
Damian Lewis, Homeland

En İyi Kadın Oyuncu, Müzikal veya Komedi
Lena Dunham, Girls

En İyi Erkek Oyuncu, Müzikal veya Komedi
Don Cheadle, House of Lies

En İyi Film ya da Mini Dizi
Game Change

En İyi Kadın Oyuncu, Mini Dizi veya Film
Julianne Moore, Game Change

En İyi Erkek Oyuncu, Mini Dizi veya Film
Kevin Costner, Hatfields& McCoys

En İyi Kadın Oyuncu, Dizi, Mini Dizi veya Film
Maggie Smith, Downtown Abbey

En İyi Erkek Oyuncu, Dizi, Mini Dizi veya Film
Ed Harris, Game Change

Gelelim gecenin beğendiğim kıyafetleriyle ünlülerine...


Emily Blunt belindeki ufak dekolteleri olan Michael Kors elbiseyi seçmişti. Topuzu, sade makyajı ve elbisesi beğendiklerim arasında... 

Dolce Gabbana tercih eden Megan Fox güzelliğiyle büyüleyenlerden, kıyafet müthiş olmasa da o Megan Fox :) 
Takı da Lorraine Schwartz tercih eden Fox'un clutch.ı da Salvatore Ferragamo.

Megan Fox'un kıyafetine hem model hem de renk açısından benzese de Hayden Panettiere'nin Roberto Cavalli'sini de beğendim. 

Jennifer Garner geceye Vivienne Westwood imzalı elbisesiyle katıldı. Elbiseyi ne kadar beğensem de şu Jennifer Garner'ı bir türlü beğenemiyor olmamdan kaynaklı olsa gerek oturmayan birşeyler var.. Hoş kocası Altın Küreciğini aldığında suratındaki o limon yemiş tiksinti havası biraz gülümsemeye dönüştü:)

Carla Gugino geceye Rami Al Ali elbisesiyle katıldı. Mükemmel olmasa da şık duran elbiselerden biri olmuş.

Gecenin bana göre en güzel elbisesi kesinlikle Kate Hudson'ın giydiği Alexander McQuenn elbiseydi. Boğazındaki ve kemerindeki detaylar gerçekten elbiseyi mükemmelleştirmiş. Kate Hudson da elbiseyi çok güzel taşımış. Makyajı ve saçıyla da tam bir bütünlük oluşturmuş.
Gecenin orta kararlarına gelelim..
Jessica Alba'nın Oscar De La Renta'sının üst kısmına bayılmış olsam da o kuyruk hiç olmuş mu? :(  Roger Vivier cluth'ı ve Harry Winston takıları ve elbisenin tatlı rengi ve duruşuyla Jessica Alba'ya yakışmış.
Adele yine vazgeçilmez rengiyle geceye katıldı. Tabii ki tercihi siyah bir Burberry gown oldu=) Ama öylesine seviyorum, tapıyorum ki bu kadının sesine sanki kilo veerse sevmezmişim onu gibi geliyor..

Jennifer Lopez yine Zuhair Murad'dan vazgeçmemiş. Elbiseyi başka bir yerde bile görsek bu elbise tam JLo'luk diye düşüneceğiz artık neredeyse, bu transparanvari ama aslında öyle olmayan elbise tarzından hiç sıkılmıyor Lopez, hoş biz de onu  böyle görmeye alıştık, fena değil diyebiliriz...

Silver Linings Playbook'taki performansıyla beni kendine hayran bırakan Jennifer Lawrence kürecik'i kapmayı başardı ama elbise seçiminde maalesef o kadar başarılı değildi. Christian Dior Haute Couture elbisenin göğüs kısmı korkunç gözükmüyor mu? Madem göğüs yok niye bu elbiseyi giyersin ki arkadaş?? Hele o bel kısmındaki deniz kızı tadındaki duruşa ne demeli, ama gecede o kadar rüküş vardı ki o yüzden Jennifer Lawrence orta karar listesine girebildi..


Lucy Liu'nun Carolina Herrera'sı bana sempatik geldi. Biraz fazla çiçekli olduğunu kabul ediyorum ama yine de o saç modeliyle sevimli olmuş, sadece fazla çiçekli evet..

Gelelim bu gecenin o tonlarca paralar dökülen ama korkunç duran kıyafetlere, o en rüküş ünlülere...
Anne Hathaway bir Chanel giymiş olsa da sargı bezine sarılmış parmak gibi gözükmekten öteye gidememiş.. Zaten zayıf olan Anne "Les Miserables" için 12 kilo daha verince tam bir Lamia olmuş. 
Halle Berry, bir türlü giyinmeyi öğrenemedi gitti zaten... Bir Versace giyiyor olsa da o elbise maalesef korkunç! Bir de şu bacağı gösterme çabaları yok mu sanki maça çıkıcak da stretching yapıyormuş gibi gözüküyor.. Olmamış..


Eva Longoria'da bacak gösterme hastalığına yakalanan ünlülerden.. Emilio Pucci imzalı elbisesinin daha neresi açılabilirdi merak içindeyim... Buradaki haliyle Eva Longoria'dan çok bir Kim Kardashian olmuş..
Taylor Swift'te evdeki perdeleri almış sarınmış gelmiş gibi bir görüntüye sahip. Bir de neden kırışık o elbise öyleeee??? DKNY elbisesini hiç beğenmedim, beğenemedim olmamış Donna.
Perde kumaşına sarınıp sarmalanan sadece Taylor Swift olmadı. Lena Dunham'da aynı akımın öncülerinden olmuş. 
Kıyafetlere baktıkça daha da kötüleşemeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz..Karşınızda Calvin Klein elbisesi içinde Jessica Chastain.. Elbise hakkında yorum yapamıyorum bile o göğüs kısmı ne öyle??
Peki Ariel Winter'a ne demeli? Tatlım Altın Küre'ye gidiyorsun, pamuk şeker yemeye parka değil!?!

Nicole Richie'de yine tüm rüküşlüğünü sunmaktan geri kalmamış. Naeem Khan elbisesinin korkunçluğunun üzerine bir de Nicole Richie korkunçluğu eklenince sonuç işte bu..

Alyssa Milano'da taksi sarısı elbisesiyle korkunç bir görüntü yaratmayı başarmış..Yine kırışık elbise olayından ise hiç bahsetmek istemiyorum bile...


Son rüküş olarak da Vera Wang'iyle Julia Louis Dreyfus'a yer vereceğim. Olmamış Julia'cım, olmamış..

Erkeklere gelecek olursak, Ben Affleck dışında ben çok şık kimseyi görmedim. Sanki önceden Altın Küre alacağı belliymiş de özenmiş bezenmiş öyle gelmiş gibi, yerim onu ben :)

Son olarak da Altın Küre Ödülleri'nin değil ama After Party'sinin öyle bir "Şık"ı vardı ki ona hatta onlara değinmeden geçemem. Miranda Kerr yine tüm güzelliği ve Zuhair Murad elbisesiyle parlıyordu...
Orlando Bloom'da yanında baştan aşağıya Burberry'siyle parlıyordu... Perfect Couple dedikleri bu olsa gerek.. 

70. Altın Küre Ödülleri de böyle geçti, umuyorum ki Oscar da daha başarılı, ağzımızı açık bırakan güzellikte elbiseler, tasarımlar görürüz.

Ö,