85.Oscar Ödülleri Kırmızı Halı

Uzun zamandır heyecanla beklediğimiz gece sonunda geldi ve nefesleri kesen şekilde devam ediyor. Şu an kırmızı halı geçişi başladı bende aldım bilgisayarımı kucağıma yazmaya başladım... 

Bu gece hem kıyafetler hem de filmler anlamında benim gecem:) Hangisiyle ilgili yazsam bilemiyorum:) Hem filmlere hem de kıyafetlere olan bu deli ilgim bu yazıda zorlayabilir beni, sonucunda da Orhun Anıtları gibi bir yazı çıkabilir ortaya:) O yüzden ikisini ayrı ayrı yazmaya karar verdim.

Kıyafetler için Altın Küre'den sonra daha iyi kıyafetler göreceğimizi umuyordum ama yine o kadar da muhteşem bir sonuçla karşılaşamadık. Gecenin en önemli yanı, çoğu kişinin pastel ve sıradan renkler tercih etmesiydi. Ünlüler daha cesaretli davranıp canlı renkler seçseydi belki çok daha beğeneceğimiz kıyafetler olacaktı. Ama yine de çok beğendiğim kıyafetlerde olmadı değil, tabi bir o kadar da belki de daha fazla beğenmediklerim. Gelelim o kıyafetlere;

Gecenin iyilerinden başlayalım:
Charlize Theron!! Sen insan mısın ya? Hayır sen insansan biz neyiz orasını kestiremiyorum. Bir insan bu kadar mı güzel olur? Ne yapsa mı yakışır arkadaş!?!!? Kısacık saçları ve bembeyaz Dior Haute Couture elbisesi ne kadar kusursuz duruyor öyle:) Gecemin önde gelenlerindensin canım:)

Ardından çok sevdiğim ve The Impossible'da harikalar yaratan Naomi Watts geliyor. Armani Prive elbisesi bence müthiş ve çok yakışmış. Göğüs detayı elbiseyi mükemmelleştiriyor. Saçları ve doğal makyajı da yine güzelliğini ortaya çıkarmış. 
Jennifer Lawrence da bu gece Dior Haute Couture tercih edenlerden. Onu elbisesinin içinde çok beğendim, elbise vücuduna tam oturmuş ve çok da yakışmış. Kolyesi de ince ama güzel düşünülmüş bir detay olmuş. Dağınık topuzu da kıyafetiyle bütünleşerek başarılı bir sonuç çıkarmış ortaya.


Sally Field'in elbisesini görür görmez aklıma Rihanna geldi:) İki elbise birbirine çok benzese de Sally Field gecenin cesur kadınlarındandı. Herkes aman beyaz giyiyim, gri, krem rengi, siyah olsun da risksiz olsun demekten bir hal olmuş. Bu nedenle cesaretinden dolayı bravo Sally Field'a. Elbisesi gayet de yakışmış kendisine:) 

Salma Hayek'i genellikle beğenmem ama bu gece Alexander McQuenn'den yana kullanmış seçimini, zaten ilk görüşte bana Kate Hudson'ın Alexander McQuenn'ini hatırlatmıştı, yanıltmadı. Beğendim:) Ama saçlar hiç olmamış:( 


George Clooney'nin sevgilisi Stacy Keibler'in Naeem Khan tasarımı elbisesi de güzel elbiseler listemde yer alıyor, duruşu şıklığıyla birçok elbiseden öne çıkabiliyor. 

 Gecenin orta kararlarına bakacak olursak;
Amy Adams Oscar De La Renta'sıyla bu akşamın orta kararlarından. Bu tür elbiseler fazlasıyla aynı geliyor bana, Amy Adams'ın elbisesinin görünce aklıma direk Penelope Cruz'un Versace elbisesi geldi çok aynı değiller mi? Ama Versace çok daha güzel.


En İyi Kadın Oyuncu Adayı Jessica Chastain gayet sıradandı. Armani işlemeli elbisesi her yerde bulunabilir ve sıradan duruyordu. Duruşu güzel olduğu için orta kararlardan oldu. 
Jenna Dewan'ın elbisesini çok beğenmesem de Channing Tatum'un sevgisine ve göbüşündeki bebeğine hörmetimden orta kararlar kategorisine alıyorum kendisini de:)

Aynı şekilde Jennifer Garner'ın da Gucci'sine bayılmasam, hatta göğüs kısmına gıcık olsam da kocasının Ben Affleck olup fazlasıyla yakışıklı ve tatlı olması sebebiyle, couple'lık kategorisinden orta kararlar listesinde yer bulabildi kendine. 
Kristen Stewart tercihini Reem Acra'dan yana kullanmış ve olmuş da, daha önceki kıyafetleri düşünülünce bu sefer en azından kendine yakıştırabilmiş diyoruz. 
Gelelim gecenin kötülerine...
Bu kategoride Lamia gecenin açık ara en kötüsü olabilir. Lamia'nın Anne Hathaway olduğunu anlamışsınızdır eminim. Yani sen kategorinde en güçlü aday olacaksın ve böylesine saçma bir Prada elbiseyle çıkacaksın. Hele bir de o kendini Audrey Hepburn sanan tavırların yok mu, tam bir eziğim ama kendimi iyiymiş gibi pazarlamaya çalışıyorum havaları. Ay sinir şey. Bir de New York kızıymış o yüzden tabii ki Tiffany takmış ama tatlım o kıyafeti Tiffany'nin bile kurtaramayacağını anlamamışsın. Valentino'ya son anda attığı kazık bu Prada elbisesiyle kendine dönmüş gibi gözüküyor Anne Hathaway'in. 
Oscar'ın JLo'su Zuhair Murad tasarımı elbisesiyle  Catherine Zeta Jones oldu. Bu elbise olmamış. Fazla amele. 
Heidi Klum'un Julien Macdonald'ı da tam bir fiyasko. Göğüs var hani anladık da bu kadar da çirkin sergilenmez ki ya:( Olmamış!
Göğüs demişken Brandie Glanville'e değinmeden olmaz. Elbiseye gel ya, yorum dahi yapamıyorum, korkunç!!
Sandra Bullock da bence Elie Saab azizliğine uğramış, o payetler işlemeler güzel durmuyor ki ne bu ısrar?
Kerry Washington'ın Miu Miu'su da felaket zincirinin halkalarından..
Diğer bir halka da Louis Vuitton'uyla Resee Witherspoon..
Peki Helen Hunt'ın H&M ile Oscar gecesine katılmasına kaç puan, hele ki böyle korkunç bir H&M'le?
Helena Bonham Carter'ın oyunculuğuna ne kadar bayılsam da kıyafet de "She Sucksss!" Yine de kendi tarzına en yakın şeyleri bulmayı başarabiliyor en azından bu sene de Vivienne Westwood imzalı korkunç elbisesiyle katıldı Oscar'a:)
Nedendir bilinmez ama son zamanlarda ödül törenlerinde maalesef öyle ayılıp bayıldığımız güzel elbiseler göremiyoruz. Yine de bugünü kurtaran Charlize Theron, Naomi Watts gibi ünlüler oldu.
Bakalım Oscar heykelcikleri kimlere gidecek, umarım oralarda hayal kırıklığı yaşamayız...

Ö.