KIRMIZI HALI- Cannes Film Festivali Açılışı ve Muhteşem Gatsby Galası

Cannes Film Festivali dün tüm görkemiyle başladı. Cannes'ın en güzel yani, yalnızca gece değil, gündüz de şıklık yarışının olması:) Herkes en güzel cicilerini giyip geliyor... Bakalım Cannes'da 1.gün nasıl geçmiş, gelin birlikte inceleyelim. 

Cannes kırmızı halısı diğerlerine göre biraz daha başarılı oluyor gibi sanki, ilk gün de bunu doğrular nitelikteydi. Tabi yine bunu bozanlar olmamış değil..
İlk konuğumuz Fan Bingbing.. Louis Vuitton elbisesi ve Chopard takılarıyla şık. Fransız bir tasarımcının bir Asyalı için kıyafet tasarladığına ilk kez tanık oluyoruz. Ama kıyafette olmayan bir taraf var, içime sinmiyor resmen ama sebebini de bulamıyorum, belki de kumaş seçiminden kaynaklanıyor problem:)


Vahina Giocante, Elie Saab elbisesi içinde oldukça şık. Makyajı ve saçının da kıyafetiyle uyumu çok güzel.

Nicole Kidman'ın gündüz tercih ettiği siyah Alexander McQuenn elbisesini geceye nazaran daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Zaten o şarap rengi Jimmy Choo'larıyla da ne kadar elegant bir duruş sergiliyor. Saçı ve doğal makyajı da süper!

Kidman'ın gece tercihi ise Christian Dior Couture 2013 bahar koleksiyonundan. Kötü durmuş denemez, ama bazen böyle elbiseleri görüp fiyatlarını da düşününce "Neden, neden, neden bunu aldıııın?" demek istiyorum. Taşıyacak daha güzel elbise mi yoktu? Yine de kötü diyemem.

Naomie Harris gecede gümüş  Calvin Klein'ıyla oldukça şık bir şekilde boy gösteriyor, yakışmışşş. Ama o saçlar neee? Olmamış Naomie'cim, saça azcık daha özen lütfen.
Zhang Yuqi geceye Ulyana Sergeenko Couture 2013 ilkbahar koleksiyonundan yeşil bir elbiseyle katıldı. Bu kumaşı sevemediğim için elbiseler de benim için -1 ile başlıyor. Göğüs dekoltesi fazla derin evet ama daha çok takıldığım omuz kısımları, o kadar özensiz duruyor ki..

Ama saçlar ve çantaya bayıldım:)
Lana Del Rey de Cannes'da kırmızı halıdaydı. Elbisesi muhteşem olmasa da güzelliği yeterince göz kamaştırıcıydı.
Freida Pinto Gucci elbisesiyle katılmıştı. Elbise güzel olmak üzereyken yaka kısmının o kadar yoğan ve boğucu duruyor olması beni bu elbiseden soğutmaya yetti de arttı.
Great Gatsby'nin Daisy'si Carey Mulligan'ın da gündüz kıyafetini akşamkinden daha çok beğendiğim kesin. Sabah tercih ettiği siyah Balenciaga tulumu ne kadar da yakışmış, zaten bu kız sempatiklikten ölecek:)

Cannes'da Christian Dior Couture tercih eden edene, Carey mulligan da gece kıyafetini bundan yana kullanmış. Fazlasıyla sıradan ve sıkıcı bir kıyafet, hele o besleme saçları ne olacak? Beğenmedimm!
Isla Fisher sabah Dolge&Gabbana elbise ve Roger Vivier ayakkabılarıyla karşımıza çıkıyor.
Gece ise tercihini Oscar De La Renta'dan yana kullanmış! Elbisenin rengi, duruşu ve stili oldukça güzel. Renginin göz alıcılığının yanında Isla Fisher'a kıyafetin yakışması da bonusu olmuş.
Solange Knowles kırmızı halı da Stephane Rolland Couture'ın 2012 sonbahar koleksiyonundan. Maalesef yakışmamış.
Cindy Crawford beyaz Roberto Cavalli'siyle tek kelimeyle göz kamaştırıyor. Favorilerimden!

Julianna More da Dior severlerden, ama elbisenin duruşu, renkleri, kumaşı korkunç. Bir araya gelince de işte ancak böyle bir sonuç çıkabilirdi. Ayakkabıya sığmayan ayaklarına ise söyleyecek kelime dahi bulamıyorum. Karşı komşuya gitmiyosun  ki, kırmızı halıya geliyorsun!
Gelelim Cannes'da 1.gün favorime. Cara Delevingne açık ara şıklıkta herkese fark atmış. Bir elbise de bu kadar mükemmel durmaz ki ama, hoş ona değil de benim balık etli vücuduma mı giydireceksin. 
Cara Delevingne Burberry elbisesi ve Chopard takılarıyla müthiş!
Cannes'da 1.gün işte böyle geçti, bakalım önümüzdeki günler nasıl devam edecek??
Takipte kalın.

Ö,