"Ekose" modası geri döndü!

İskoçya demek çoğu kişi için Braveheart ve William Wallace demektir. Benim içinse bunların yanı sıra bir de"Tartan" demek. 2 hafta önce( yuhh zaman ne çabuk geçiyooo:( ) İskoçya'da olmamdan kaynaklı olsa gerek bu ara gözüm Tartan'dan başka bir şey görmüyor:)

Tartan ya da birçokları için "Ekose" kumaşı oldum olası sevmişimdir zaten, bir de rengarenk tartanlarla içiçe girebildiğiniz bir dünyaya seyahat edince işin rengi de değişiyor. Üstelik tartan fabrikasını da gezince daha da içine çekiyor sizi. İskoçya'da tartan hep vardı hatta fazlasıyla turistik bir şeydi ama bu sene artık sokaklara dökülmüştü. Markaların vitrinlerinde, sokakta gezenlerin üzerinde, mekanların süslemelerinde her yerde...

Bunları gördükten sonra ekosenin geri döndüğünü anlamak çok da zor olmuyor. Çocukluğumda da fotoğraflarımda tartan eteğim, atkım vardır, bak sen bana pek ileri görüşlüymüşüm:) 

Şimdi yine, yeni, yeniden aramıza döndüler, iyi ki de döndüler:)
Podyumlar, mağaza vitrinleri, ünlüler derken ekose resmen bizi sarıp sarmaladı, işte Moschino defilesinden favori parçam.
Biraz araştırınca ünlülerin de bu modaya hızlıca ayak uydurduğu gözlerden kaçmıyor. Saint Laurent'li Lady Gaga, Marc Jacobslu Jessica Alba, J.W.Anderson for Topshoplı Rita Ora ve Vivienne Westwood Red Label'lı Cara Delevingne ekose modasına kapılanlardan olmuş...


Rita Ora ve Cara Delevingne kesinlikle en beğendiğim iki stil olmuş.Daha birçok ünlüde de tartan kumaşı görmek mümkün. Miranda Kerr de tartan aşıklarından:)

Önümüzdeki günlerde de tartanı oldukça sık görecek gibiyiz...Ben şimdiden atkı eldiven gibi tartan kumaşlı kıyafetlerimi aldım bu akıma kapılmaya sonuna kadar hazırım, haydi siz de harekete geçin:)

Ö,