Pazar Stili #3

2014 kararlarından biri de bloguma daha çok vakit ayırmaktı biliyorsunuz. Eee haliyle böyle bir karar almışken çekimleri de olabildiğince değişik yerlerde yapmaya çalışıyorum. Bu haftanın mekanı Kanyon oldu. Sabah iş nedeniyle de orada olmam gerekiyordu. İşimin "eğlence" kısmını sevmekle birlikte, sonrasındaki bu çekimden daha çok zevk aldığım kesin! Hele ki yaklaşık birkaç haftadır süregelen iş yoğunluğum nedeniyle yaşadığım stres ve bana etkilerinden kurtulmak için de sevdiğim diğer şeylere daha çok vakit ayırmak için çabalarım artıyor tabi:) 
Bugünün stiline canlılık katan parça zebra pantolon oldu. Modası hiç geçmeyecek parçalardan kot gömlek ve deri ceket de tamamlayıcısı oldu. Aksesuarlarda da lame renk hakimdi. Gelin hep birlikte bakalım...

One of the decisions that i made was to spend more time on my blog in 2014. So with such a decision I am trying to make my shootings in different places. This week's venue was Kanyon. In the morning I was supposed to be there because of work. I love my job's "event&fun"part, but I absolutely get more pleasure from these shootings. Especially to get rid of the stress and it's effects on me from ongoing work load about a couple of weeks, my efforts are increasing to other things that I love:)
My zebra pants brought vividness today's style. Denim shirt and leather jacket- pieces will never go out of fashion- was also complementary.
Lames was the dominate color in accessories. Let's check it together... 

I was wearing: 

Mango Leather Jacket
Over&Over Denim Shirt
Modagram Zebra Pants
Fred Perry shoes 
Beymen Bag
Guess Watch
H&M Chain Necklace
Kısmet by Milka Cancer Horoscope Bracelet
Six Beaded Bracelets
Opia Stud and Metal Bracelets

Photos by Nilay Aslan