MBFWI- Neon Etek ile Geometrik Desenin Aşkı

Malum izin bitti, işe döndüm bu hafta. Tüm yoğunluğuyla geçen hafta da mesailer sağolsun nefes alacak zaman bile bulamayan ben Cuma akşamını hemen sizlere ayırdım. Moda haftası stillerine devam... :)
Geometrik desenleri bu sezon her yerde göreceğiz, hatta desen üstü desenler de oldukça revaçta. Bende Üsküp'ten aldığım desenli ceketimi  en neonundan eteğimin üzerine giydim. Koyu renk rujumla da biraz daha gotik bir tarz oldu sanki, kırmızıdan koyu ruj sürmeyen ben bu ruja bayıldım:)
Gelin stil detaylatına birlikte bakalım. 

You know my 1 week annual leave is over and I am back to office this week. Thanks to all overtimes in this intensive week, I can not even find time to take a breath but I've saved my Friday evening to you. Let's continue to fashion week styles... :) 
We will see geometric patterns everywhere this season, even pattern above patterns are also quite popular. I wore my jacket which I get from Skopje on top of my neon skirt. With my dark lipstick my style become a little gothic. As a person who doesn't wear more dark color than red on her lips, i love this dark one :) 
Let's look at the details of the style.
I was wearing:
Forever 21 Lace Top
The NewYorker Geometric Jacket
Sheinside Neon Skirt
Charles&Keith Heels
DKNY handbag
SIX Geometric Necklace

Photo Credit: Pınar Öznur