Pixel Kolyeler Nasıl Yapılır?

Uzun süredir planlarım arasında bu Pixel işine el atmak vardı, sonunda Cumartesi günü başlayabildim, zaten boncuklarına ulaşmam da apayrı bir hikaye. Bir arkadaşım bunlardan inanılmaz güzel şeyler yaratıyordu, bende her seferinde ağzım açık bakıyordum ama bir türlü boncuk almaya yeltenmiyor ya da internetten sipariş vermiyordum ta ki Almanya'da teyzemin yanındayken kuzenim Ela'nın boncuklarıyla tesadüfen karşılaşana kadar:) Tabii ki hemen el koydum, kuzum da zaten hiç sesini çıkarmadı koca kutusunu verdi bana. Meğersem IKEA'da satılıyormuş bunlar:)


Neyse döndükten sonra yine vakit bulamamıştım ama Cumartesi günü evde yayılırken hadi bakalım dedim ve oturdum başına, dedim bakalım neymiş bu Pixel Kolye, anahtarlık, rozet işi. Google'da Perler Bead designs ya da Hama bead designs yazarak birçok farklı görsele ulaşabilirsiniz, sonrasında tek yapmanız gereken ona bakarak boncuklarınızı birebir tablanıza yerleştirmek.Sonrasında bir yağlı kağıt alarak boncuklarınızın üzerine koyuyorsunuz, ütünüzü de hazırlıyorsunuz bir yandan ısınması için, hazır olduğunda yavaşça dairesel hareketlerle ütülemeye başlıyorsunuz, ısıyla birlikte boncuklar birbirin yapışmaya başlıyor, o nedenle ütüyü boncukların üzerinde uzun süre sabit tutmamak gerekiyor, çok erimemesi için.15-20 saniye genelde yeterli oluyor ama onu zaten anlayabiliyorsunuz. 


Veee sonunda ortaya çıkan da bu muhteşem şey oluyor:)
Ve gerçekten o kadar eğlenceli ve zihni boşaltan bir aktivite ki yapmaya doyamıyorsunuz, üst üste, biraz daha, ahh bi de şunu yapayımlar kovalıyor sizi:)
Mesela ben bardak altlığı yapmaya karar vererek oturdum başına altı tane yaptım ve mutlulukla bitirdim, şimdi misafir gelsin de bardak altlıklarımı kullanayım diye düşünüyorum. Görsel olarak da Mario'nun mantarlarını seçtim, sizce de çok güzel olmamışlar mı?
Bunları yaparken de aynı yollardan geçtim:


İşte hızımı alamayıp bugün yaptığım diğer çalışmalar:)
Elmo'yu ablamla birlikte yaptık.

 Bu kurdela da ablamın şaheseri, ikna ettim aldım elinden. Bu da kolye koleksiyonuma dahil olacak:)
Bu ve bunlar gibi yüzlerce farklı model üretebilirsiniz, ister küpe, ister anahtarlık, ister rozet, ister süs eşyası, aklınıza ne gelirse o olarak kullanabilirsiniz.
Hadi durmayın siz de deneyin, eğlence garanti:)

Takipte kalın:)

Ö,