KIRMIZI HALI | 86. Oscar Ödülleri Töreni

Her sene bu geceyi heyecanla bekliyoruz. Film dünyasına olan sevgim bir yana, moda aşkıyla yanıp tutuşan bizler için oldukça heyecanlı bir gece oluyor. Nedense son yıllarda pek de aradığımızı bulamıyoruz ama olsun, yine de kırmızı halı dedin mi akla ilk gelen Oscar oluyor.
Bu gece kırmızı halıda genel olarak nude renk tercih edildi. İddialı renk tercih edenlerin sayısı oldukça azdı. Mükemmel diyebileceğim tek elbise benim için baştan aşağıya güzellik ve zerafet timsali Charlize Theron'un Dior Couture'u oldu. Gelin 86. Oscar Ödül Töreni Kırmız Halı'sında dikkat çeken güzeller kim olmuş bakalım, gecenin kötülerine yer dahi vermeyeceğim bu postta:) Üzgünüm Anne Hathaway..

We look forward for this night every year. Aside from my love for the world of films, tonight is an exiting night for us who are in love with fashion. For some reason, in recent years, we cat find what we are looking for. Nevertheless still when you say red carpet, Oscars are in first row. 
In general nude color on the red carpet tonight was preferred. The number of people were quite a few who prefers assertive colors on the red carpet. All I can say perfect dress for me was Charlize Theron. As the epitome of beauty and elegance from head to toe in Dior Couture. Let's look at Red Carpet's noticeable beautiful styled celebrities of 86th Oscar Award Ceremony. I will not even post bad stylings. Sorry Anne Hathaway...

Kate Hudson- Versace
Charlize Theron- Dior Couture& 15 milion dollars Harry Winston Jewelry
Jennifer Lawrence- Dior Couture
 Sandra Bullock- Alexander McQueen
Naomi Watts- Calvin Klein
 Amy Adams- Gucci & Tiffany Jewelery
 Cate Blanchett- Giorgio Armani Prive
 Lupiti Nyong'o- Prada (Gown is amazing while it doesn't look good on Nyong'o)
Jessica Biel- Chanel Haute Couture & Tiffany Jewelry 
 Kristen Bell- Cavalli Couture
 Pharrel- Lanvin(Despite a lot of stylist, i like Pharrel's style:) )
Stay tuned for fresh news:)
Ö,